Nie powinno nas dziwić, że wraz z ciągłym rozwojem technologii stale wzrasta zapotrzebowanie związane z sektorem IT. Dobrych zarobków możemy spodziewać się również w sektorze innowacji technologicznych oraz usług prawnych. Ale nie przedłużajmy, zobacz czy Twój zawód znalazł się w naszej pierwszej 4!

  1. Starszy analityk finansowy

Do codziennych zadań specjalisty do spraw analiz należy między innymi: uczestnictwo w procesie przygotowania budżetu rocznego, sporządzanie raportów i analiz finansowych, analiza rentowności produktu, regionu no i oczywiście kontrola kosztów przedsiębiorstwa. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, na tym stanowisku wynosi ono średnio 5980 zł miesięcznie „na rękę”.

  1. Starszy programista

Do podstawowych obowiązków programisty należy znajomość jednego lub większej liczby języków programowania. Często specjalizują się, np. w tworzeniu interfejsów użytkownika albo algorytmów w warstwie biznesowej oprogramowania. Wynagrodzenie na tym stanowisku sięga 6000 złotych.

  1. Starszy Deweloper

Na satysfakcjonujące zarobki można również liczyć na stanowisku starszego dewelopera. Do jego obowiązków należy m.in. kreowanie, testowanie i rozwijanie nowych rozwiązań informatycznych. 6500 złotych miesięcznie „na rękę” to średnie zarobki na tym stanowisku.

  1. Architekt IT

No i w końcu lider naszego zestawienia, o którym wspominaliśmy już na początku dzisiejszego wpisu. Zawody branży IT cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem w dzisiejszych czasach. Dlatego też nie powinny nas dziwić zarobki powyżej 9000 złotych netto.

Kamil Słabiński
Dyrektor operacyjny

aktywnamarka.pl