Zawsze chciałeś zasiąść za sterami samolotu? Węgierska linia lotnicza, Wizz Air, startuje z nowym programem szkoleniowym dla swoich przyszłych pilotów. W 2018 roku zamierza przeszkolić 120 „laików” na profesjonalnych pilotów, którzy mają znaleźć u nich zatrudnienie. Pierwsze wykłady odbędą się już w grudniu tego roku.

Wizz Air Pilot Academy to program składający się z 750 godzin szkolenia na ziemi, 60 godzin spędzonych w specjalnym symulatorze oraz najważniejszych, 145 godzin już w powietrzu, za sterami maszyny. Firma z siedzibą w Budapeszcie opłaci 2 / 3 kosztów kursu, a przyszli piloci zwrócą daną kwotę ze swoich pensji przez okres pierwszych lat pracy.

Program skierowany jest do osób pełnoletnich, nie posiadających doświadczenia lotniczego. Jak na razie wziąć w nim udział mogą jedynie obywatele naszego kraju. Wizz Air tłumaczy to ograniczeniami finansowymi.

Po ukończeniu szkolenia kursanci staną się pilotami – stażystami, a po odpracowaniu odpowiedniej ilości godzin za sterami maszyny oraz przejściu kolejnego ze szkoleń automatycznie stanął się pierwszymi oficerami Airbusów A320.

Przed rozpoczęciem rekrutacji do Wizz Air Pilot Academy, węgierski przewoźnik zaprasza kandydatów na dni otwarte, które odbędą się:

    4 września w Katowicach – hotel Novotel Katowice Centrum

    5 września w Warszawie – hotel Witkowski przy al. Krakowskiej

    6 września w Gdańsku – hotelu Qubus Hotel Gdańsk przy ul. Chmielnej

Źródło: http://businessinsider.com.pl/

Kamil Słabiński

Dyrektor operacyjny

aktywnamarka.pl