Niedawno, w wieku 91 lat, zmarł założyciel i wieloletni naczelny magazynu „Playboy”, któremu życia pozazdrościć mógł nie jeden mężczyzna, Hugh Hefner. Teraz luksusowa villa trafi w ręce nowego właściciela, który kupił posiadłość już w tamtym roku razem z samym Hugh Hefnerem jako lokatorem.

Powierzchnia Villi, która znajduje się na Holmby Hills w Los Angeles, wynosi 20 tys. stóp. Hefner żył w niej od ponad 40 lat, aż do samej śmierci 27 września 2017 roku.

Teraz posiadłość należeć będzie w pełni do nowego jej właściciela. Podobno została sprzedana za 100 mln dol. w ubiegłym roku, a jego cena wywoławcza była dwukrotnie wyższa.

Tak naprawdę Villa nie należała nawet do Hefnera. Firma Playboy Enterprises zakupiła ją ponad 50 lat temu i wynajmowała Hefnerowi.

W tamtym roku doszło do sprzedaży posiadłości, jednak lokatora nie wyrzucono. Lokator musiał jednak spełniać kilka warunków. Jednym z nich  była coroczna opłata w kwocie miliona dolarów rocznie.

Nowym właścicielem, o którym piszemy jest Daren Metropoulos, przedsiębiorca, były sąsiad Hefnera. W podczas zakupu villi mówił, że ma w planach połączenie posiadłości Playboya z własną.

Daren Metropoulos wydał oświadczenie po śmierci Hugh Hefnera:

„Hugh Hefner był wizjonerem w biznesie, gigantem w mediach i ikoniczną figurą popkultury, którego spuścizna pozostawi trwały wpływ. Miałem szczęście znać go jako sąsiada i przyjaciela, dlatego przesyłam wyrazy sympatii jego rodzinie.”

Źródło: https://businessinsider.com.pl/

Kamil Słabiński

Dyrektor operacyjny

aktywnamarka.pl