Mija już dwa tygodnie odkąd kosmiczne promienie odkryły ukrytą, pustą przestrzeń w Wielkiej Piramidzie w Gizie, w Egipcie – poinformowali naukowcy.

Naukowcy póki co nie wiedzą jak zbudowano pustą przestrzeń i w jakim celu ono służy, nie wygląda to jednak na tajny pokój. Pomieszczenia przypomina galerię lub korytarz, jak mówią członkowie międzynarodowej grupy archeologów dla czasopisma Nature.

„Zwracamy się z pytaniem do egiptologów, architektów I archeologów – co to może być?” – powiedział Hany Helal z Uniwersytetu w Kairu, podczas telefonicznej rozmowy z reporterami

„Na ten moment wydaje się, że puste pomieszczenie musiało zostać zbudowane by podtrzymać całą strukturę piramidy ”- powiedział Mehdi Tayoubi, prezydent instytutu HIP (z ang. Heritage Innovation Presentation)

„To co teraz wiemy, to to, że puste pomieszczenie jest imponujące i nie pasuje zbytnio do żadnej z teorii” – dodał

W celu zeskanowania piramidy, użyto specjalnej technologii, korzystając z kosmicznych promieni. Wszystko po to by prześwietlić piramidę, nie uszkadzając jej.

Pojawiają się jednak pewne teorie i są one chyba najbardziej prawdopodobne. Puste pomieszczenie nie jest wcale wielkim odkryciem. Ponieważ w piramidach ma znajdować się wiele pustych pomieszczeń i przerw. Są one zbudowane w takich sposób, i potrzebne aby podtrzymać całość budowli.

Piramida w Gizie, która ma już 4500 lat została zrabowana już w poprzednim tysiącleciu. Obecnie więc, stoi pusta.

Źródło: euronews.com

Radosław Celmer

Social media manager

aktywnamarka.pl