Mowa tu oczywiście o Davidzie Knopfie, który już z początkiem października znajdzie się na pozycji wiceprezesa, a także dyrektora finansowego amerykańskiego koncernu spożywczego, Kraft Heinz.

David Knopf wykazał się swoim doświadczeniem i umiejętnościami dwa lata temu, gdy byliśmy świadkami tak zwanej fuzji Kraft Foods i H.j. Heinz Company, przeprowadzonej przez Berkshire Hathaway słynnego filantropa – Warrena Buffetta oraz fundusz 3G Capital, który w swoim posiadaniu ma między innymi, największą grupę browarniczą na całym świecie, Anheuser-Busch InBev.

David Knopf jest obecnie partnerem w funduszu 3G Capital. W przeszłości współpracował z Onex Partners, a także bankiem Goldman Sachs. W 2010 roku ukończył prestiżową uczelnię – Princeton University w stanie New Jersey.

Pamiętajmy jednak, że Knopf nie jest jedynym młodym przedsiębiorcą. W globalnym biznesie występują również takie postaci jak, wszystkim dobrze znany, Mark Zuckenberg – 33 letni CEO Facebooka, czy chociażby Evan Spiegel, zaledwie 27 letni prezes firmy kontrolującej Snapchat.

Jednak portal Quartz zauważa, że posady dyrektorów zajmujących się finansami przedsiębiorstwa zazwyczaj oferowane są osobom naprawdę doświadczony. Jak podaje portal, w 500 przedsiębiorstwach o największej kapitalizacji, średni wiek dyrektora finansowego wynosił 52 lata. Za to największa na świecie agencja prasowa, Bloomberg, przypomina, że 3G Capital zawsze stawiał na przedsiębiorcze młode osoby.

Koncern Kraft Heinz obecnie plasuje się na piątym miejscu największych producentów spożywczych na świecie.

Źródło: https://www.pb.pl/

Kamil Słabiński

Dyrektor operacyjny

aktywnamarka.pl