Na pozycji lidera w zestawieniu najbogatszych kobiet w Polsce, wciąż plasuje się Dominika Kulczyk, która przez najbliższe parę lat nie powinna martwić się „konkurencją”. Jednak patrząc na pierwszą piątkę rankingu, nastąpiło parę zmian. Chociażby takie, że z top pięć wypadły dwie osoby.

Tygodnik “Wprost”, co roku przedstawia najbogatsze kobiety w naszym kraju. Bez zmian na pierwszym miejscu pojawiła się córka zmarłego Jana Kulczyka, Dominika. Pomimo, że jej majątek zmniejszył się od zeszłego roku o prawie 800 tysięcy, to i tak jej przewaga w zestawieniu jest imponująca.

A o to wspomniane wyżej zestawienie 5 najbogatszych kobiet w Polsce:

1) Dominika Kulczyk – 7,7 mld zł

2) Barbara Komorowska – 1,9 mld zł – posiadaczka większości udziałów w firmie Bakoma oraz w wielu innych spółkach “będących podstawą biznesu rodziny Komorowskich”.

3) Grażyna Kulczyk – 1,8 mld zł

4) Elżbieta Kaczmarek – 1,77 mld zł – współwłaścicielka dwóch gigantycznych firm produkujących meble. Chodzi tu dokładnie o Correct-K oraz Com.40. Jak czytamy w tygodniku, “największy biznes robią ze szwedzką Ikeą”. Rozwijają również kolejną markę meblową – Comforty.

5) Teresa Mokrysz – 1,3 mld zł – właścicielka spożywczej firmy o nazwie Mokate, głównie znanej z produkcji kawy. Mokate jest tak naprawdę skrótem od MOkrysz KAzimierz TEresa.

Źródło: http://businessinsider.com.pl/

Kamil Słabiński

Dyrektor operacyjny

aktywnamarka.pl