Polska spółka Solaris Bus  dobrze będzie wspominać 2017 rok. Ma on być mianowicie rekordowy pod względem wyprodukowanych przez nich sztuk autobusów. Przewiduje się że będzie to liczba powyżej 1400 pojazdów. We wrześniu Solaris podpisał umowę na dostarczenie 107 sztuk na tylko polski rynek. Autobusy te mają według umowy trafić do takich miast jak chociażby: Poznań, Stalowa Wola, Lublin i Mielec. Co piąty autobus będzie wyposażony w alternatywny napęd.

Do Stalowej Woli trafi 10 autobusów elektrycznych razem z infrastrukturą która jest potrzebna do ich ładowania. Czechowice-Dziedzic dostaną trzy hybrydowe autobusu. Natomiast Poznań dostanie 37 autobusów nowej generacji.

“To kolejne zamówienie dla stolicy Wielkopolski na nowe proekologiczne autobusy spełniające normę emisji spalin Euro 6. Tym razem na ulice Poznania wyjedzie 19 pojazdów o długości 12 metrów oraz 18 autobusów przegubowych” – podał producent.

Oprócz tego, wiemy że firma wygrała przetarg na dostawę 12 nowych sztuk Urbino do Gniezna.

“Podpisane w ubiegłym miesiącu umowy są potwierdzeniem intensywnego tempa prac i zapowiedzią rosnącej sprzedaży w roku następnym” – poinformowała spółka.

Polska spółka Solaris Bus & Coach S.A to zdecydowanie europejski lider jeśli chodzi o produkcję nowoczesnych pojazdów komunikacji publicznej czyli wszelkiego rodzaju autobusów, trolejbusów i tramwajów, a także czołowy producent jeśli chodzi o projektowanie i budowę  autobusów z napędem elektrycznym.

Od 1996 roku fabrykę, która znajduje się w Bolechowie opuściło już 15 tys. pojazdów, które trafiły do 32 krajów.

Źródło: buisnessinisder.com.pl

Radosław Celmer

Social media manager

aktywnamarka.pl